Наші досягнення у реалізації гранту від УКФ

0
730
Музей Михайла Грушевського у Львові

Сьогодні хочемо поділитися тим, що уже зроблено на даному етапі реалізації грантового проекту від Українського культурного фонду. Звичайно, що про проведені роботи краще розкажуть безпосередні виконавці та уже наші друзі із Skeiron

“Літо, спека, сезон відпусток, а ми розпочали сканування вілли Грушевського #ЗаПідтримкиУКФ для створення AR додатка!

Михайло Грушевський додаткового представлення не потребує – це птах високого польоту. За життя він встиг очолити український національно-визвольний рух, посівши посаду голови Центральної Ради УНР, спробувати себе у науці та зробити політичну кар’єру. Протягом життя жив у кількох українських містах, встиг побувати у засланні та пожити у еміграції, тож місць, де можна увічнити його пам’ять залишилось існує безліч. Однак його львівську резиденцію іноді обходять увагою.

Дарма, бо у віллі по вулиці Івана Франка, 154 він провів період життя пов’язаний і університетським викладанням, а також саме у Львові очолив наукове товариство імені Шевченка та активно його розвивав. Тепер у будинку Грушевського влаштовано Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові, у якому зберігаються цінні документи періоду УНР та особисті речі історика.

У планах виконати титанічну роботу – створення точної тривимірної моделі, яка разом з оцифрованою колекцією експонатів буде доступна для кожного відвідувача музею через безкоштовні друковані матеріали, які будуть інтегровані з AR додатком.

На сьогодні ми вже створили геодезичну мережу та виконали лазерне сканування, а зараз працюємо над фотограмметричною зйомкою будівлі”.

Напишіть відгук