Робітня

 
 

 

Робочий кабінет видатного історика. Тут експонуються особисті речі вченого, родинні фото різних періодів життя Михайла Грушевського (від дитячих та юнацьких років, що минали на Кавказі, в Ставрополі, Тифлісі, Києві і аж до часу його діяльності у Львові).

Експонати цього залу відтворюють шлях становлення Михайла Сергійовича як науковця. Навчання в Тифліській гімназії, згодом у Київському університеті на історичному відділі під керівництвом видатного українського історика Володимира Антоновича та приїзд до Львова.

Представлено авторські видання поезій та оповідань, а також наукові праці Михайла Грушевського. Зокрема, магістерська  “Барське староство”, за яку молодий вчений отримав золоту медаль та вступна лекція з історії України виголошена молодим професором у Львівському університеті в 1894 році.

Значна частина робітні вченого — бібліотека, яка відтворена на основі меморіальної фотографії. Окремо представлено найдорожчі раритети — книжки вченого та його батька з автографами.

Робочу атмосферу кабінету доповнює карта “Реєстр течій часу або графічне зображення світової історії  від Фрідріха Штрасса виведене, виправлене і аж до 1816р. доведене” (Відень 1817), суб’єктивне бачення автором процесу всесвітньої історії, яке було досить поширеним в європейській історіографії ХІХ ст. та яке спростував Михайло Грушевський у своїй “Історії України-Руси”.

Родинну ж атмосферу підтримують портрети роботи художника Фотія Красицького, з яких на нас споглядають господарі дому Михайло та Марія Грушевські.