Про музей

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові – це меморіальний комплекс-ансамбль вілли Грушевських (до складу входить житловий будинок та садиба), який є пам’яткою історії (охоронний №1253) та пам’яткою архітектури (охоронний № 1405) з наявним паспортом пам’ятки культурної спадщини.

Музей Михайла Грушевського – сучасна науково-дослідна, науково-освітня історико культурна установа меморіального характеру з комплексним науковим дослідженням і вивченням багатогранної спадщини Михайла Грушевського на основі самостійно віднайдених і введених у науковий обіг фондових колекцій з сучасною науковою методикою їх подачі. Його експозиція – синтез наукових досліджень у галузі грушевськознавства і музейного напрацювання, досвіду створення кращих музейних експозицій, з обов’язковим акцентом на важливому факторі меморіальності. Його досягнуто проведенням комплексу ремонтно-реставраційних робіт з відновлення садиби М.Грушевського, його вілли, і, зокрема, внутрішніх меморіальних інтер’єрів приміщень, використання меморіальних матеріалів фондів музею, що втілює задуманий музейний проект і змістовно та фахово представляє багатогранність спадщини Михайла Грушевського.

Музей за характером діяльності є науково-дослідною, науково-освітньою, музейною установою історико-меморіального профілю та науково-методичним центром для музеїв у масштабах України і за її межами. Результати проведеної у музеї роботи отримали загальнодержавне та міжнародне визнання, адже за час існування його відвідало 9 президентів країн Центральної Європи, перші посадові особи України та урядові делегації, визначні науковці, історики, дослідники, письменники діячі культури, мистецтва, музейної справи з України та за кордону.

Директор музею:

Заслужений працівник культури України Магунь Марія Карпівна

тел/факс (032) 276-78-52

Заступник директора з господарської роботи музею:

Боцько Тимофій Григорович

тел. (032) 276-53-81

Головний зберігач фондів музею:

Ванчура Олеся Миронівна

тел/факс (032) 276-78-52

Вчений секретар музею:

Легін Софія Романівна

тел/факс (032) 276-78-52

Головний бухгалтер музею:

Ковалишин Наталія Йосипівна

тел. (032) 276-52-72