Як в Музеї львів’янок хусткували

0
4589
Як в Музеї львів’янок хусткували

Трішки із запізненням, але ділимося із Вами тим, що у Міжнародний день музеїв, 18 травня 2017 р., майстрині Віра Олеш та Оксана Руданська провели в нашому музеї «Файне хусткування» та довели, що жінка у хустині  – справжня красуня.

Майстриня Оксана Руданська
Майстриня Оксана Руданська

За збігом, Міжнародний день музеїв та Всесвітній день вишиванки цьогоріч святкували в один день – 18 травня, а оскільки днина випала надзвичайно теплою та сонячною, тож хусткувались в саду на віллі Грушевських.

Хусткування в музеї Михайла Грушевського у Львові
Хусткування в Музеї Михайла Грушевського у Львові

Усім охочим майстрині пов’язували  хустини за давніми зразками, а під час цього розповідали багато історій: про традиції хусткування в різних областях України, значення цього головного убору, про символізм хустки та про свої перші майстер-класи зав’язування хусток, які проводили на Донеччині.

А ще український національний костюм не може існувати без аксесуарів. Це одна з основних особливостей нашого традиційного одягу. Давнім українцям доводилося досить часто виготовляти прикраси власноруч. Для цього використовувалися найрізноманітніші природні матеріали.

Виготовленню прикраси із зерняток (рису, проса, гречки, пшениці) присутніх навчала майстриня Надія Гнат. Ажіотаж довкола був чималий, а створені коралики, надзвичайно яскраві, літні, а головне екологічні, одразу знайшли своє місце на шийках авторів.

Старовинний святковий головний убір – наміткаСтаровинний святковий головний убір – намітка
Старовинний святковий головний убір – намітка

Родзинкою заходу стало пов’язання двома способами намітки  – старовинного святкового головного убору молодиці чи старшої жінки у вигляді полотняного або тонкого прозорого видовженого відрізу тканини, довжиною до 5 м, шириною близько 50 см.

Софія Легін

Фото Романа Метельського


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь