Глечик декоративний (куманець) 1880 р. Фонди ДМММГ у Львові кн. вступу № 4118, інв. № 100 МЕМ
Пам’ятка проживання родини та праці Сергія Федоровича, батька Михайла Грушевського, у Владикавказі.

«Я походжу з давньої (звісної з ХVІІІ в.), але бідної духовної родини Грушів, пізніше Грушевських, що загніздилася в Чигиринськім повіті.
Були се переважно дячки, паламарі, але дідові мойому Федорові вдалося дійти священства і перейти під Київ, до села лісників, і се помогло батьку мойому Сергію вийти на дорогу, хоч він рано зіставсь сиротою, але завдяки енергії й здібностям осягнув вищу освіту й, не прийнявши священня, віддався діяльности педагогічній, був спочатку «професором» в семінаріях переяславсько-полтавській і київській, потім директором народніх шкіл на Кавказі» (М.Грушевський. Автобіографія, 1926 р.)
Переїхавши на Кавказ, Сергій Федорович був учителем Кутаїської класичної гімназії (1869-1870); інспектором (1870-1876) і директором (1876-1878) народних училищ Ставропільської губернії; директором народних училищ Терської області (з 1878). За час роботи на Кавказі виявив великі організаторські здібності в становленні системи народної освіти й підготовці педагогічних кадрів. (Кучеренко М., Панькова С., Шевчук Г. Я був їх старший син (рід Михайла Грушевського). – Київ, 2006. – С. 308)

У 2019 році куманець родини Грушевських увійшов до переліку родинних реліквій Грушевських, що представлені у смартфонному додатку доповненої реальності музею DMH Lviv AR (реалізовано за підтримки Українського культурного фонду)