В домі Грушевських вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні

0
3833
Скульптурно-мистецька інсталяція
Скульптурно-мистецька інсталяція "Небесна Сотня"

Вчора, 19 лютого 2019 року, у  Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності у лютому 2014-го року, відстоюючи європейське майбутнє України.

Розпочали захід хвилиною мовчання за загиблими на Майдані.

“Це дуже символічно, що сьогодні усі охочі зібралися в домі Михайла Грушевського, котрий писав і творив нашу історію на початку ХХ ст., щоб вшанувати тих світлих людей, які творили історію уже в ХХІ ст. та віддали свої життя за наше майбутнє” – зазначила вчений секретар музею Софія Легін.

Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні
Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні

Присутні побачити скульптурно-мистецьку інсталяцію “Небесна Сотня”, яку виконали ліцеїсти 10-х класів Львівського художнього ліцею при ЛНАМ під керівництвом Світлани Булки: Юстя Пікула, Ростислав Андріївський, Анастасія Дигдалович, Юлія Роїк, Богдана Синько.

Оксана Малик
Оксана Малик

«Ідея в учнів з’явилась спонтанно. Почалось із фігурок людей, а потім вилилось у повноцінну історію тих буремних днів. Важливо, що задум втілено руками дітей. Цю інсталяцію у ліцеї бачили родини Героїв Небесної сотні, і це їх розчулило», – розповіла Оксана Малик, директор львівського художнього ліцею.

Учасники команди, яка створила скульптурно-мистецьку інсталяцію “Небесна Сотня”
Учасники команди, яка створила скульптурно-мистецьку інсталяцію “Небесна Сотня”

“Цією композицією ми відтворили своє розуміння подій, що відбувались на Майдані. Ми прагнули показати увесь патріотизм людей, що там були присутні, а також кожен елемент є певним символом. Зокрема усім нам важливо вірити у перемогу і не сидіти на місці, а наполегливо працювати”, – зазначила ліцеїстка Юлія Роїк.

Ростислав Андріївський
Ростислав Андріївський

«Я хотів показати цією інсталяцією подвиг людей, які боролися за майбутнє України. Від них залежала доля країни. Основний матеріал ми брали із відео, переглядали його і відтворювали. Для мене найбільш важливо було відобразити деталі, тобто написи, вервечку, яка була на бронежилеті у майданівця, а в когось був скелет на балаклаві. Також у нас колючий дріт символізує страждання і біль, а квіти, через які проходить проміння сонця, перехід до кращого життя», – розповів ліцеїст Ростислав Андріївський.

Експозиція виставки світлин Романа Метельського з Євромайдану
Експозиція виставки світлин Романа Метельського з Євромайдану

Окрім того, у музеї представили виставку світлин Романа Метельського, зроблених у Києві під час Євромайдану. На експозиції можна оглянути 20 фотографій, на яких зображено побут учасників Революції Гідності у грудні 2013 року.


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь