20 січня 2020 року у музеї відбулася презентація виставки «Сакральні мотиви творчості Георгія Косміаді», яку представила громадянка Німеччини, власниця рівненського Арт-ательє «Георгій Косміаді» Надія Саннов-Косміаді, за сприянням Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Георгій Косміаді народився 24 березня 1886 р. в місті Нальчик. Грек за походженням, своєю другою батьківщиною Г. Косміаді вважав Волинь і місто Рівне. Тут він був бажаним та щасливим, а також зумів зреалізувати свої мрії і задуми щодо естетичного виховання молодого покоління рівнян.
Після завершення навчання на архітектурному відділенні Державної технічної школи в Баку в 1905 р. Г. Косміаді прибуває в Москву, культурно-мистецьке середовище якої потужно вплинуло на становлення його як митця. Він навчався живопису у відомих художників Валентина Сєрова і Єгора Хруслова. Там Г. Косміаді познайомився із композитором Сергієм Рахманіновим, виставляв свої роботи разом із Іллею Рєпіним. У роки Першої світової війни Георгій Косміаді опиняється в Рівному, відбудовуючи зруйноване. Надалі у червону Москву художник вже не повернувся.
З 1917 року він розпочинає свою педагогічну працю в Рівненському 8-класному Комерційному училищі. За увесь період життя в Рівному аж до 1940 р. Георгій Косміаді працюватиме в усіх п’яти навчальних закладах освіти міста. Найбільшого тріумфу творчої праці Георгій Косміаді здобув у 1930-х роках, коли малюнки його учнів та власні роботи експонуються на багатьох виставках на теренах Польщі. Малюнки учнів професора Г. Косміаді з Рівного вразять Європу і на Міжнародній виставці 1937 року в Парижі. На виставку було відібрано 67 дитячих робіт, які засвідчували результати 20-літньої педагогічної праці вчителя та його неординарний талант художника.
З приходом Радянської влади на Західну Україну у вересні 1939 р. залишатися в Рівному для родини Г. Косміаді було небезпечним. Тому вони подали документи на виїзд до Німеччини, де проживали родичі дружини художника Бригітти-Фріди. Хоча 26 жовтня 1939 р. Рівнеенський повітовий відділ народної освіти засвідчив, що Георгій Косміаді є керівником художньої школи м. Рівного (це була мрія вчителя) та все ж таки від’їзд був неминучим. 28 січня 1940 р. сім’я Косміаді покинула Волинь та опинилася в Німеччині. В еміграції художник багато працював і створив тисячі пейзажів, сакральних сюжетів, монотипій. Але майже за чверть свого перебування на Заході він так і не став західноєвропейським митцем. Адже найближчою до серця Г. Косміаді була його волинська батьківщина. Помер художник у Гамбурзі 22 травня 1967 р.
Одразу після здобуття Україною незалежності, донька Г. Косміаді Надія розпочала повернення до Рівного, де вона народилась 29 грудня 1923 року, мистецької спадщини батька та його учнів. 22 травня 2017 року в день 50-річчя упокоєння батька пані Надія відкрила АРТ-ательє «Георгій Косміаді». 29 серпня 2019 року Надія Косміаді отримала звання почесної громадянки Рівного. Сьогодні пам’ять про художника живе в назві вулиці міста, пам’ятному знаку, щорічній мистецькій премії, що носить його ім’я.
Георгій Косміаді в своїй творчості зумів уміло поєднати імпресіоністичне начало із жагою легкої експресивності. Він писав темперою – однією із старовинних технік письма, яка існує ще з часів давніх цивілізацій. Пастозність темпери на картинах Г. Косміаді створює ефект присутності людини у храмі: настільки вишукано і тонко передає митець розуміння Вічності.
У міжвоєнні часи Г. Косміаді вдалось згуртувати в Рівному навколо себе талановитих дітей, творчо мислячих вчителів та неординарних особистостей міста. Як відзначає дослідниця творчості Косміаді Лариса Костюк, попри те, що він не був українцем, його визнали в культурно-освітньому середовищі Рівного як вишуканого художника і як прекрасного вчителя, який попри усі випробування долі створив понад п’ять тисяч різнопланових картин, завжди залишався вірним собі і зумів перетворити власну мистецьку творчість на правду самого життя.