У ці літні дні в експозиційному залі «Лілії» відкрилася виставка з фондової збірки музею, присвячена 120-річчю від дня народження Катерини Грушевської – самобутньої культорологині, соціологині, етнологині, фольклористки, єдиної доньки історика Михайла Грушевського, котра народилася у Львові 21 червня 1900 р.
Одним із основних репрезентантів спадщини талановитої вченої є Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові. Саме тут, у цьому будинку, який колись був рідною оселею маленької Катрусі, де пройшло її щасливе дитинство, зберігаються реліквії родини Грушевських.
Особливе місце серед них посідають матеріали про саму Катерину. Цілий ряд унікальних видань відомої дослідниці є частиною “ золотого фонду” музею. Це і І частина Х тому “Історії України-Руси”, який опрацьовувала Катерина Грушевська, V том “Історії української літератури”, який вона готувала до друку, численні її праці, зокрема, така як “Примітивні оповідання, казки і байки Африки та Америки”, низка часописів “Первісне громадянство”, тощо.
Проте, окрему увагу варто звернути на працю, яка посідає особливе місце в її доробку -“Українські Народні Думи”(саме це раритетне двотомне видання з власної бібліотеки Катерини Грушевської презентується на постійній експозиції у музеї).
Серед великої кількості музейних предметів є кілька Катрусиних фото різного періоду, рукописів, та особливу увагу відвідувачів завжди привертають милі та наївні поштівки із зображенням улюблених котиків Катрусі, які їй дарував люблячий батько Михайло Грушевський.
Олеся Ванчура