Зал НТШ (їдальня)

 
 

 

При житті родини Грушевських ця кімната була їдальнею. Тут представлено посуд, речі побуту, серед яких і родинні реліквії.

Експозиція цього залу присвячена науково-академічній діяльності Михайла Грушевського під час його головування у Науковому Товаристві імені Шевченка (НТШ).

Після приїзду у 1894 році до Львова молодий професор Львівського університету розпочав свою наукову діяльність. У 1897 році він стає фактичним головою НТШ, згодом виступає з проектом заснування Українсько-Руської Видавничої Спілки (де стає головою “надзірної” ради), у 1904 р. ініціює організацію “наукових курсів вакаційних” для громадян з Великої України.

У вітринах зали експонуються видання НТШ: “Літературно-Науковий Вістник”, “Записки Наукового Товариства Шевченка”, матеріали до історії діяльності наукового товариства.  Світлини на стінах ілюструють співпрацю НТШ з іншими тогочасними науковими інституціями.

Михайло Грушевський як історик завжди приділяв значну увагу дослідженням у галузі археології, про що розповідає куточок з віднайденими викопними знахідками та давніми пам’ятками.

Надзвичайно цікавим для відвідувачів будуть: портрет Тараса Шевченка, спеціально придбаний М.Грушевським у художника А.Андрейчина для Наукового Товариства, а також стіл та шафа з робочого кабінету у НТШ, передані музеєві у дарунок.