Світлої Пам’яті Романа Лубківського

0
3910
Роман Лубківський

23 жовтня 2015 року не стало Великої Людини. Відійшов у вічність Роман Марянович Лубківський – добрий друг, порадник, наставник та заступник Музею.

Роман Лубківський
Роман Лубківський

Роман Лубківський… Він жив з нами, Він жив нами, Він жив для нас… Але, найперше, для України. Він пішов у вічність. Ми осиротіли, нам жити без Нього, але з думками про Нього, з Його настановами,мудрими порадами, з Його Заповітом.

Чи мислилося, що так несподівано відійде від нас, що полишить незавершеними огром своїх задумів, незреалізованих високих ідей?

Роман Лубківський у колі працівників музею, 1998 рік
Роман Лубківський у колі працівників музею, 1998 рік

З ним відійшла ціла епоха, але й Він відійшов разом з нею. Ми залишилися у скорботі. Ті, що Його знали, ті що Його читали і ті, хто слухав Його живе слово. Слово високе, поетичне і те, що спонукало, кликало, зазивало до праці.

Від Самого Творця Небесного Йому був дарований талант Творця земного і майстра слова, будителя душ, творця історії.

Біля пам'ятника Михайлові Грушевському у Львові, 1998 рік
Біля пам’ятника Михайлові Грушевському у Львові, 1998 рік

Він збудував себе Сам. Він став Великою Людиною, але назавжди залишився вирозумілим, простим, чутливим, доступним Чоловіком, котрий прирік себе на тяжкий, всеохоплюючий труд.

Він письменник, дипломат, державний муж, лауреат премій і нагород — і звичайна, стражденна, багата душевними щедротами земна Істота з болями і переживаннями, з своєю вірою, надією та любов‘ю

Роман Лубківський на святкуванні 5-річчя музею, 2003 рік
Роман Лубківський на святкуванні 5-річчя музею, 2003 рік

Він Особистість і Особа. Завжди у повній, надмірній, неосягненній багатогранності… Чим більше віддаровував скарби свого Єства іншим, тим більше живильних сил наснаги Господь дарував Йому.

І те, сакральне Джерело душі Лубківського, здавалось, не замулиться ніколи і назавжди залишатиметься невичерпним і живильним…

Роман Лубківський на Ювілейній сесії, присвяченій 145-річчю від дня народження Михайла Грушевського, 2011 рік
Роман Лубківський на Ювілейній сесії, присвяченій 145-річчю від дня народження Михайла Грушевського, 2011 рік

Він давав нам багато можливостей почерпнути з Його Джерела Життя. І кожен зачерпнув стільки, скільки зміг — і отримав дар від Нього. Тепер мусимо самі віднайти і розгледіти в собі цей щедрий Його дар і вчитися жити без Нього. Але з Ним, з вдячною памяттю про Нього, з Його вірою у нас і в Україну, яка обовязково свого осягне.

Роман Лубківський, Марія Магунь та Ольга Тернавська
Роман Лубківський, Марія Магунь та Ольга Тернавська

Вічная Память Вам наш Добрий Наставнику, Мудрий Будівничий, Незрадливий Друже, Вірний Пораднику і Хрещений Батьку Дому-Музею Михайла Грушевського у Львові.

директор музею Марія Магунь

P.S. Останні дарунки Світлої Памяті Романа Лубківського Музеєві 29 вересня 2015 року у 149 день уродин Михайла Грушевського.


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь