Мадонна Благодаті. Духовна Берегиня Музею

0
3629

18 травня 2015р. з 10 .00 год. запрошуємо до музею відвідати виставку одного музейного раритету  “Мадонна Благодаті. Духовна Берегиня Музею”.

Експонуватиметься ікона із фондів музею – “Одигітрія” (Старосамбірщина, І пол ХVІІ ст.).

ікона Одигітрія – найпоширеніший тип богородичої ікони в Україні, де зображена Богородиця з Ісусом-дитям. Зазвичай маленький Ісус сидить на руках матері, правою рукою благословляє, а лівою — тримає згорток, рідше — книгу. Головне значення цього образу — прихід у світ Небесного Царя та Судді і поклоніння Господньому немовляті.

Зявилася ікона у музеї в 1999 році, як подарунок меценатів, які побажали залишитись невідомими. Відтоді та до сьогодні це  – духовний оберіг музею, який вказує нам правильний шлях, провадить, допомагає шукати істину, потверджує високі мистецькі ідеали і народну шану до образу Богородиці, як тієї найбільшої заступниці, котра одаровує благодаттю. Недарма ж з грецької вона означає “поводир”.

У наше професійне свято — Міжнародний день музеїв, ми прагнемо познайомити Вас із нашою музейною святинею. Маємо надію, що і для Вас вона вділить часточку своєї благодаті та покермує Вами в непростих буднях сьогодення обдарувавши Своєю Милістю.

Виставка триватиме до кінця травня.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь