Запрошуємо на виставку “Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського”

0
289
Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського

В понеділок, 20 листопада 2023 року, о 17.00 у виставковій залі Державного меморіального музею Михайла Грушевського (вул. Івана Франка, 154), запрошуємо на відкриття виставки “Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові.

На виставці представлено понад двадцять чорно-білих світлин Гуцульщини 1950-60-хх років, авторства українського педагога, живописця, графіка, іконописця, заслуженого діяча мистецтв України Карла Звіринського, сторіччя від дня народження котрого відзначаємо цьогоріч.

“Декілька років тому після сканування Романом Метельським чорно-білих фотоплівок відкрилась важлива сторінка творчої діяльності Карла Звіринського – фотографія. Займаючись дослідженням архівних матеріалів тата припускаю, що перші знання та досвід отримав в МПШ, де в 1942-43 рр. діяли курси фотографів, про що свідчить запис в архіві художника. Зараз трудно встановити коли саме митець купив свій перший фотоапарат, але аналізуючи фотографії можна стверджувати, що це відбулось орієнтовно кінець 1940-х-початок 1950-х рр. З роками міняв фотоапарати, купував необхідні прилади та хімікати для фотографування та друку фотографій в домашніх умовах. Тематика була дуже різноманітною: пейзажі, портрети, квіти, ріки, дерева, каміння, коріння і т. п. Фото дуже часто ставали в подальшому матеріалом для створення картин”, – розповідає донька митця Христина Звіринська-Чабан.

Експоновані світлини окреслюють одну з тем – Гуцульщина, яку Карло Звіринський дуже любив і радо майже кожного літа їздив разом з подружжям Р. і М. Сельських та товариством. У фотографіях передано багатогранність краси гуцульського краю.


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь