Запрошуємо на майстер-клас з малювання лемківської писанки

0
915
лемківська писанка

У четвер, 14 квітня 2022 р., о 12 год. запрошуємо до Львівського музею Михайла Грушевського (вул. Івана Франка, 154) на майстер-клас з малювання лемківської писанки.

Лемківська писанка найбільше відрізняється від гуцульської та багатьох інших технікою написання. Інструментом написання є шпилька, яка за формою нагадує маленький цвяшок, гострий кінець якого встромлений в дерев’яну паличку, а маленьку головку, що на другому кінці шпильки, вмочують в розплавлений в металевій посудині віск та переносять крапельки воску на поверхню яйця.

Основний символ лемківської писанки — Сонце, адже це символ життя і світла. Важливий символ — Зірка — донька Сонця. Також поширений Віночок, який свідчив про чистоту дівоцтва. Часто використовується символ дерева, ластівки — провісниці весни.

Майстер-клас відбувається в рамках Всеукраїнського фестивалю “Лемківська писанка”. Малювати писанку будемо разом із вчителями Дитячої школи народних мистецтв Аліною Крицькою, Наталією Марковською та Марією Янко.

Майстер-клас підходить як для діток так і дорослих. Матеріалами забезпечуємо. Захід безкоштовний, благочинні внески вітаються.

На випадок повітряної тривоги – учасники майстер-класу захищені.

Будемо раді бачити вас у Львівському домі Грушевських


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь