Запрошуємо на “Великдень у домі Грушевських”

0
4141
Запрошуємо на
Великодня поштівка родини Грушевських із фондової збірки Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові

13 квітня 2017 року об 11.00 запрошуємо усіх охочих до дому Грушевських. У цей передсвятковий день в Музеї Михайла Грушевського у Львові відбудеться відкриття виставки “Великодні поштівки родини Грушевських”. Також працівники музею проведуть майстер-клас для дітей з розпису писанок.

Фрагмент експозиції виставки “Великодні поштівки родини Грушевських”
Фрагмент експозиції виставки “Великодні поштівки родини Грушевських”

Світле Свято Воскресіння Христового завжди шанували в домі Грушевських, про це довідуємося з особистого щоденника Михайла Грушевського, датованого ще студентськими роками.

Згодом Грушевські святкували празник уже по особливому, сімейно. Чи то у старшої сестри Марії Грушевської Олімпії Левицької у Скалі над Збручем, чи, навіть, подорожуючи з Іваном Франком, чи пізніше, мандруючи Італією з родиною.

У Львові після церковної служби, якщо дозволяла погода, вони ходили на прогульки з добрими друзями — Марією Заньковецькою, Іваном Франком, Гнатом Хоткевичем та багатьма іншими. У Києві Грушевські приймали гостей у себе, частуючи їх сирною паскою, чи “робили візити” до Лисенків, Чикаленків, Перетців, Черняхівських, Леонтовичів та інших приятелів.

І завжди, де б не були Михайло, Марія та Катерина Грушевські, вони знаходили можливість написати рідним та друзям щемливі, сімейні привітання на листівках: “Христос воскрес, дорогі! Сердечно здровимо Вас. Ваші М.М.К”.

Завітавши цьогоріч на Великдень до Музею Михайла Грушевського у Львові, можна на власні очі побачити оригінали цих сімейних реліквій, дбайливо збережених нащадками Галицької родини Грушевських та переданих до музейної збірки.

Фрагмент експозиції виставки “Великодні поштівки родини Грушевських”
Фрагмент експозиції виставки “Великодні поштівки родини Грушевських”

А працівники музею проведуть для діток майстер-клас із створення писанок, зображення яких часто можна побачити на автентичних поштівках родини Грушевських.

Тож будемо раді бачити Вас у Львівському домі Грушевських

13 квітня 0б 11.00

за адресою: вул. І.Франка, 154

Виставку можна оглянути до 14 травня 2017 р.

Фото Романа Метельського

 


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь