Відкриття виставки авторських робіт із соломи Марії Іванишин

0
4012

Напередодні дня Св. Миколая, 18 грудня 2017 року у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбулося відкриття виставки “Різдвяні плетіння. Вироби зі соломи Марії Іванишин”.

Дідух. Робота Марії Іванишин
Дідух. Робота Марії Іванишин

«З п. Марією ми мріяли, що обов’язково до Різдва, до свята Миколая маємо зробити її персональну виставку. Цей задум з’явився ще влітку, коли ми зустрілися у Глинянах на відкритті музею килимарства. Хоча ще 15 років тому п. Марія теж представляла свої авторські роботи у Львівському домі Грушевських, але це була виставка до Великодня і тоді презентовано було писанки.

Марія Магунь на відкритті виставки Марії Іванишин
Марія Магунь на відкритті виставки Марії Іванишин

п. Марія надзвичайно обдарована, неймовірна ентузіастка, людина, котра у себе в хаті може жити разом з стіжком житньої соломи. Її руки знають не тільки як виплести прекрасний дідух,як укласти кожен колосок до колоска, але й знають як виростити оте збіжжя, яке опісля стане предметом, що буде народжувати той задум, який визрів у її душі» – розповіла на відкритті директор музею, заслужений працівник культури Марія Магунь.

Вироби, представлені на виставці «Різдвяні плетіння» – це роботи майстрині Марії Іванишин. В техніці соломоплетіння автор працює лише кілька років, а отже щоразу відкриває для себе нові можливості цього матеріалу, відшукує забуті народні традиції.

Марія Іванишин
Марія Іванишин

 «Взагалі солома мене захопила не так вже й давно, але захопила насправді. От хочеться робити саме це, деколи навіть шкода часу на щось інше.  Ідея ж виставки справді прийшла до нас у Глинянах, де я проводила майстер-клас і з того часу я почала інтенсивно, предметно працювати на цю виставку. І, відповідно, більшість робіт зроблено з нового урожаю спеціально до виставки» – поділилася майстриня Марія Іванишин


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь