У музеї експонується виставка “Історія державного герба України”

0
3133
Виставка

З березня  2020 року у виставкових залах Львівського музею Михайла Грушевського експонується виставка “ІСТОРІЯ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ. До 100-річчя затвердження державного герба УНР”

Виставка створена у рамках науково-просвітницького мега-проекту, що реалізується в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї вже тридцять років.

Виставка "Історія державного герба України"
Виставка “Історія державного герба України”

Керівниками проекту і авторами виставки є лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України ОЛЕКСАНДР БЄЛОВ і доктор історичних наук, професор ГЕОРГІЙ ШАПОВАЛОВ.

Системною і послідовною багаторічною науковою роботою авторів виставки доведено, що історія українського герба починається із появою культових символів тризуба, якоря та хреста-якоря ще в античності у морських народів Середземномор’я.

Простежена тяглість хрестово-якірної тризубої сакральної символіки від Боспорського царства до ранньохристиянської історії українських земель.

Виставка "Історія державного герба України"
Виставка “Історія державного герба України”

Встановлено перенесення хрестово-якірної символіки із Корсуня до Києва під час хрещення України-Руси.

Доведена стала присутність у духовному житті українців у всі історичні періоди, в їх боротьбі за державність і незалежність у якості одного з головних сакральних символів хреста-якоря у вигляді тризуба, в усі періоди їх історії.


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь