Музей запрошує на презентацію видання «Щоденник Михайла Грушевського (1902‒1914 рр.)

0
723
Щоденник Михайла Грушевського

17 червня 2022 р. о 15 год. Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові спільно з Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського у Києві запрошує на презентацію унікального мемуарного видання — «Щоденник Михайла Грушевського (1902‒1914 рр.):  у двох томах» (Київ: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, 2021), друк якого був перерваний військовою агресією рф проти України і завершився вже в ході війни, на початку травня 2022 р.

Упорядник видання, автор вступної статті та коментарів — директор Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Світлана Панькова; науковий редактор — завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України професор Ігор Гирич; верстка та дизайн оправи — В’ячеслав Горшков.

До видання увійшли всі виявлені на даний час щоденникові нотатки Михайла Грушевського за 1902-1914 роки, які зберігаються в Центральному державному архіві України в м. Київ і вводяться до наукового обігу в повному обсязі вперше.

Унікальне мемуарне джерело відкриває нові  сторінки життєпису Михайла Грушевського, репрезентує невтомну енергію  професора першої кафедри української історії, керманича наукових інституцій у Львові та Києві, етапи творення національного гранд-наративу, багатогранну діяльність вченого на ниві публіцистики, культури, видавничого руху та суспільно-політичного життя України початку ХХ ст. Виняткової ваги его-документ розкриває внутрішній світ, уподобання, повсякденне життя видатного історика, додає яскраві барви до його психологічного автопортрета. Перед читачем постає образ людини фундаментальних проєктів і публічного інтелектуала, захопленого поціновувача українських старожитностей і колекціонера, мандрівника і театрала.

Тож будемо раді бачити вас 17 червня 2022 р. о 15 год. у Львівській віллі Грушевських  за адресою: вул. І.Франка, 154


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь