Музей запрошує на презентацію авторського мистецького проєкту

0
3112
банер

24 серпня 2021 р. Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) запрошує усіх охочих разом відсвяткувати 30-ту річницю Незалежності України.

Вранці до музею завітають мистці Запорізької організації національної спілки художників України (голова Ірина Гресик – ініціатор всеукраїнського художнього пленеру «Хортиця крізь віки»), котрі проведуть на території музею пленер.

А о 15 год. за участі ансамблю народної пісні та побутового танцю “Оксамит” (м. Запоріжжя, художній керівник Лариса Купчинська) у музеї відбудеться  презентація авторського проєкту «Історія України-Руси у постатях і образах».

афіша

24 серпня 1991 року проголошено і затверджено 1 грудня того ж року постання нової самостійної держави в Європі – держави Україна. Тоді ж Четвертою сесією Верховної Ради України було прийняте рішення про підняття над куполом будинку найвищого органу влади національного синьо-жовтого прапора – символу державницьких устремлінь нашого народу. Ця подія – віха в історії нашої незалежної держави.

Тридцята річниця незалежності України – це серйозне свідчення того, що наша держава існує. Осягаючи пережите за попередні роки, ми можемо з усією певністю говорити, що зроблено значний крок у розвитку Незалежної України. Головне, ми усвідомлюємо себе у якості народу, який має право бути господарем у власному домі.

Мирон Яців. Данило Галицький
Мирон Яців. Данило Галицький

Попри наші негаразди, держава розвивається і набуває міжнародного авторитету. Не може бути сумнівів щодо правильності історичного вибору і волевиявлення нашого народу щодо своєї держави. Невдоволення чи політичні амбіції окремих груп людей не можуть заступити волі народу.

Микола Опанащук. Михайло Грушевський
Микола Опанащук. Михайло Грушевський

Агресивна війна, розв’язана північним сусідом на наших східних кордонах та його імперські наміри щодо Криму не зупинять нашого державницького поступу у розбудові суверенної Української Держави.

За це продовжують переможну боротьбу та віддають свої життя, як і колись, справжні патріоти – Герої України.

Ярослав Юзьків. Козак Мамай
Ярослав Юзьків. Козак Мамай

Ми маємо дивитися вперед. Нас чекають ще дуже серйозні випробування практично у всіх сферах життя. Історичний досвід мав би бути пересторогою для нас, бо минуле застерігає, минуле вчить, воно лягає тяжким тягарем пам’яті на прийдешні покоління.

Нас всіх об’єднує одна мета – любов до України, зміцнення її незалежності, добробут і гідне життя нашого народу. Але для поставленої мети потрібно йти усім спільно і «пам’ятати, що ми репрезентуємо великий народ», як нагадував нам Михайло Грушевський. І через століття залишається актуальним його звернення  до українців: «за нами стихійні, непереможні, непобідимі потреби нашого народу, – стримані, але не вбиті. За нами сила вікових традицій, сила інстинкту національної самоохорони… Ukraina fara da se! Україна своє осягне!»

Василь Семенюк. Михайло Грушевський
Василь Семенюк. Михайло Грушевський

Проєкт «Історія України-Руси у постатях і образах», який представлено у музеї до тридцятої річниці незалежності України та 155-річчя Михайла Грушевського – мистецьке бачення постатей українських державників та подій, що відображають шлях нашої країни до своєї самостійності, утвердження  і посідання гідного місця у колі європейських держав і світового співтовариства.

Володимир Гамаль. Дмитро Вишневецький
Володимир Гамаль. Дмитро Вишневецький

На виставці експонуються твори знаних художників, майстрів мистецької справи: Мирона Яціва, Володимира Гамаля, Ярослава Юзьківа, Миколи Опанащука, Василя Семенюка.

Директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, заслужений працівник культури України Марія Магунь


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь