Дитячий майстер-клас з розпису писанок відбувся у музеї

0
3872
Дитячий майстер-клас з розпису писанок відбувся у музеї

У четвер, 13 квітня 2017 року  в музеї  відбулося відкриття виставки “Великодні поштівки родини Грушевських”, а також майстер-клас для дітей з розпису писанок.

 

Про святкування Світлого Празника Воскресіння Христового у домі Грушевських та представлені на виставці матеріали розповіла усім завітавшим на відкриття головний зберігач фондів музею Олеся Ванчура.

Запрошуємо на "Великдень у домі Грушевських"
Великодня поштівка родини Грушевських із фондової збірки Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові

“У сімї Грушевських надзвичайно любили писати листи, адже листування було чи не єдиним засобом підтримувати звязок з родиною, друзями, приятелями. Тож, де б не були Грушевські, вони завжди знаходили можливість, хоча б на поштівці, написати декілька слів із привітанням для рідних. Найчастіше: “Христос воскрес, дорогі! Сердечно здровимо Вас. Ваші М.М.К” – поділилася Олеся Ванчура.

Писанки Софії Герцик
Писанки Софії Герцик

Окрім того, у цей Страсний (Чистий) четвер у Львівському музеї Михайла Грушевського панувала атмосфера кропіткої та зосередженої роботи. Технік фондів музею Софія Герцик провела з дітьми майстер-клас з розпису писанок. До речі, більшість з них вперше тримали в руках писачок.

Перед “практичним заняттям” усі прослухали невелику оповідь про історію писанки, символіку її знаків та кольорів, всесвітньо відомі музеї та памятники, присвячені писанці. Невеликий екскурс в історію провела молодший науковий співробітник музею Соломія Децик.

Тож, завітавши у цей день до Музею Михайла Грушевського у Львові, усі охочі на власні очі побачили оригінали великодніх поштівкок, сімейних реліквій, писаних сто років тому, а згодом дбайливо збережених нащадками Галицької родини Грушевських та переданих до музейної збірки.

Створені писанки
Створені писанки

А також навчитися терпінню, обережності (після кількох розбитих яєць))))) та, найголовніше, творити свою власну, подекуди незвичну та неповторну, першу писанку. І, звичайно, на згадку про майстер-клас у Музеї, забрати її з собою.


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь