У Музеї відкрили виставку пам’яті художника Миколи Горди

0
3512

У середу, 13 лютого 2019 р. у  Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) відбулося відкриття виставки пам’яті художника Миколи Горди.

Микола Горда. Автопортрет
Микола Горда. Автопортрет

Вшанувати пам’ять митця у музеї зібралися родина, друзі та знайомі художника, а також усі, хто шанує його творчість. У теплому колі близьких зворушливо згадали, яким був Микола Горда, поділилися спогадами про спільне минуле та оживили у пам’яті цікаві випадки з життя художника.

Ольга Горда-Цибко
Ольга Горда-Цибко

“Мій батько – людина, яка все життя залишалася дитиною, з дитячими цінностями, щирою людиною. Тато страшенно не любив несправедливості і дуже любив щирих людей та християнські цінності. Він малював і хотів бути потрібним людям” – поділилася донька художника Ольга Горда-Цибко.

Виставка Миколи Горди у Львівському музеї Грушевського, 2019 р.
Виставка Миколи Горди у Львівському музеї Грушевського, 2019 р.

“З Миколою було добре жити, спілкуватися, бо був дуже добра, безкорислива людина. За двадцять років знайомства з ним я не мав негативу. Не було неповаги, брехні. А ще Микола дуже любив Батьківщину” – сказав Іван Шклярський.

Відкриття виставки пам’яті Миколи Горди у Львівському музеї Грушевського, 2019 р.
Відкриття виставки пам’яті Миколи Горди у Львівському музеї Грушевського, 2019 р.

На виставці представлено 26 робіт художника, серед яких: автопортрети, портрети Михайла Грушевського, Володимира Івасюка, Левка Лук’яненка, цикл творів “Поетичний календар Галини Гордасевич”, “Іван Богун під Берестечком”, “Мої батьки” .

Наталя Разнічук
Наталя Разнічук

“Ближче художника ми запізнали у 2004 році, під час експонування його авторської виставки у музеї. Дуже пам’ятним є те, що саме для цієї експозиції Микола Горда намалював портрет Михайла Грушевського на фоні Гуцульської кімнати музею, який, до речі, представлено і на сьогоднішній виставці. Згодом портрет нашого Патрона митець подарував до фондів музею. І з того часу – це один з цінних творів нашої збірки” – розповіла учений секретар музею Софія Легін.

Тарас Гривул та Ромчик Цибко
Тарас Гривул та Ромчик Цибко

На завершення затишну атмосферу вечора доповнили музичні твори у виконанні Наталії Разнічук (гітара) та Тараса Гривула (бандура).


Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/roman_sites/data/www/dmh.lviv.ua/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

Залишити відповідь